Створення рецепції евакуації з багатофункціональними сервісами

за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України / UHF
березень - серпень 2023
Рівне, вул. Словацького 3а
суб-партнер
за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України / UHF

Мета проєкту максимально допомогти вимушено переміщеним особам (ВПО) адаптуватися на Рівненщині; щоб ефективно скоординувати роботу всіх місць компактного проживання (МКП); щоб покращити діяльність органів обласної влади та місцевого самоврядування, які допомагають постраждалим у своїх громадах; щоб систематизувати роботу організацій громадського сектору та волонтерських ініціатив, які допомагають ВПО; щоб посилити підтримку та гуманітарну допомогу від міжнародних партнерів та донорів ― чотири організації громадського сектору та обласна влада об’єднуються та взаємно посилюють свою співпрацю у Рівненській області.

Що планують зробити?

1. Створити «Простір інтеграції» 

У місті Рівному буде створено єдину рецепцію з гарячою лінією для швидкого прийому вимушено переміщених осіб для оперативного поселення. У межах проєкту «Створення рецепції евакуації з багатофункціональними сервісами» розробляється унікальне для України програмне забезпечення аби систематизувати всю існуючу інформацію в єдину базу, та забезпечити ефективну координацію місць компактного проживання у Рівному та Рівненській області, та можливість швидкого реагування на проблеми вимушено переміщених осіб, що проживають поза МКП.
На території Центру планується облаштувати консультаційний простір для індивідуальної допомоги для ВПО, безкоштовний коворкінг та робочі місця, для тих, хто працює віддалено. Після відкриття, «Простір інтеграції» у співпраці з громадським сектором надаватиме різноманітні послуги для ВПО: юридичну, психологічну, освітню підтримку, допомогу з пошуком роботи, релокацією бізнесу чи відкриттям власної справи тощо. Наразі триває підготовка приміщення до ремонтно-будівельних робіт.

2. Посилити спроможність громадського сектору, що надають допомогу ВПО.

У межах проєкту «Створення рецепції евакуації з багатофункціональними сервісами»  відбудеться посилена робота з громадськими організаціями, благодійними фондами, волонтерськими ініціативами та групами, що допомагають ВПО чи планують таку діяльність надалі. Планується 13 навчальних офлайн тренінгів про стандарти міжнародного гуманітарного права, проєктний менеджмент, партнерство та міжнародний консорціум, як знизити ризик гендерно-обумовленого насильства, підвищити самоорганізацію населення, працевлаштування, соціального підприємництва тощо. Експертна підтримка громадських об’єднань та ініціатив у розробці рішень та адвокації цих рішень для вирішення проблем ВПО в конкретній громаді. Також, для 10 новостворених у 2022 році громадських організацій буде надано суб-грантинг на втілення своїх гуманітарних проєктів.

Довідково

Проєкт «Створення рецепції евакуації з багатофункціональними сервісами» реалізує БО «Мережа 100 відсотків життя» у партнерстві з Рівненською обласною державною адміністрацією та Кластером з питань управління та координації місцями компактного проживання внутрішньо переміщених осіб (СССМ Кластер),  за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України / UHF. 

Даний проєкт можливий завдяки стратегічному партнерству БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне», ГО «Агенції сталого розвитку міста», ГО «ЦЕНТРУ ІНТЕГРАЦІЇ», РОО ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА» та ГУ Національної соціальної сервісної служби в Рівненській області.

Для отримання детальної інформації щодо проєкту просимо звертатися до комунікаційниць проєкту:

Величко Наталія, БО «Мережа 100% життя Рівне», natalivelichko93@gmail.com.

Власюк Вікторія, ГО «Агенція сталого розвитку міста», vv.viktoriia.vlasiuk@gmail.com

logo
Публікації
logo