На Рівненщині громадський сектор та влада об’єднуються для більш ефективної допомоги тим, хто постраждав від війни

Прес-реліз від 25.04.2023

На Рівненщині громадський сектор та влада об’єднуються для більш ефективної допомоги тим, хто постраждав від війни

Станом на кінець квітня 2023 року, через повномасштабну війну в Україні, Рівненська область прийняла понад 86 тисяч вимушено переміщених осіб, з них ― 56 тисяч залишилися проживати тут на невизначений термін.

Для того, щоб максимально допомогти вимушено переміщеним особам (ВПО) адаптуватися на Рівненщині; щоб ефективно скоординувати роботу всіх місць компактного проживання (МКП); щоб покращити діяльність органів обласної влади та місцевого самоврядування, які допомагають постраждалим у своїх громадах; щоб систематизувати роботу організацій громадського сектору та волонтерських ініціатив, які допомагають ВПО; щоб посилити підтримку та гуманітарну допомогу від міжнародних партнерів та донорів ― чотири організації громадського сектору та обласна влада об’єднуються та взаємо посилюють свою співпрацю у Рівненській області.

25 квітня 2023 року підписано Меморандум про партнерство та співпрацю між Рівненською обласною організацією Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа «ОПОРА», Благодійною організацією «Мережа 100 відсотків життя Рівне», Громадською організацією «Агенція сталого розвитку міста», Громадською організацію «ЦЕНТР ІНТЕГРАЦІЇ», Рівненською обласною державною адміністрацією та Рівненською обласною радою.На зустрічі також оголосили про початок першого спільного грантового проєкту на Рівненщині «Створення рецепції евакуації з багатофункціональними сервісами». Проєкт реалізує БО «Мережа 100 відсотків життя» у партнерстві з Рівненською обласною державною адміністрацією та Кластером з питань управління та координації місцями компактного проживання внутрішньо переміщених осіб (СССМ Кластер), за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України / UHF, та завдяки стратегічному партнерству БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне», ГО «Агенції сталого розвитку міста», ГО «ЦЕНТРУ ІНТЕГРАЦІЇ», РОО ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА» та ГУ Національної соціальної сервісної служби в Рівненській області. 

«Я переконаний, що посилення синергії між нашими організаціями дасть змогу допомогти значно більшій кількості людей, що постраждали від війни. Це посилить взаємодію та співпрацю між роботою усіх організацій громадського сектору регіону, органами обласної та місцевої влади, міжнародними та всеукраїнськими партнерами у ефективній боротьбі подолання наслідків війни та наданні своєчасної та якісної допомоги для родин, які вже проживають на Рівненщині, чи планують приїхати до нас», ― зазначив Віталій Коваль, голова Рівненської обласної військової адміністрації.Що планують зробити?

1. Створити «Простір інтеграції» 

У місті Рівному буде створено єдину рецепцію з гарячою лінією для швидкого прийому вимушено переміщених осіб для оперативного поселення. У межах проєкту «Створення рецепції евакуації з багатофункціональними сервісами» розробляється унікальне для України програмне забезпечення аби систематизувати всю існуючу інформацію в єдину базу, та забезпечити ефективну координацію місць компактного проживання у Рівному та Рівненській області, та можливість швидкого реагування на проблеми вимушено переміщених осіб, що проживають поза МКП. На території Центру планується облаштувати консультаційний простір для індивідуальної допомоги для ВПО, безкоштовний коворкінг та робочі місця, для тих, хто працює віддалено. Після відкриття, «Простір інтеграції» у співпраці з громадським сектором надаватиме різноманітні послуги для ВПО: юридичну, психологічну, освітню підтримку, допомогу з пошуком роботи, релокацією бізнесу чи відкриттям власної справи тощо. Наразі триває підготовка приміщення до ремонтно-будівельних робіт.

2. Посилити спроможність громадського сектору, що надають допомогу ВПО. 

У межах проєкту «Створення рецепції евакуації з багатофункціональними сервісами»  відбудеться посилена робота з громадськими організаціями, благодійними фондами, волонтерськими ініціативами та групами, що допомагають ВПО чи планують таку діяльність надалі. Планується 13 навчальних офлайн тренінгів про стандарти міжнародного гуманітарного права, проєктний менеджмент, партнерство та міжнародний консорціум, як знизити ризик гендерно-обумовленого насильства, підвищити самоорганізацію населення, працевлаштування, соціального підприємництва тощо. Експертна підтримка громадських об’єднань та ініціатив у розробці рішень та адвокації цих рішень для вирішення проблем ВПО в конкретній громаді. Також, для 10 новостворених у 2022 році громадських організацій буде надано суб-грантинг на втілення своїх гуманітарних проєктів.

Довідково:

Проєкт «Створення рецепції евакуації з багатофункціональними сервісами» реалізує БО «Мережа 100 відсотків життя» у партнерстві з Рівненською обласною державною адміністрацією та Кластером з питань управління та координації місцями компактного проживання внутрішньо переміщених осіб (СССМ Кластер),  за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України / UHF. 

Даний проєкт можливий завдяки стратегічному партнерству БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне», ГО «Агенції сталого розвитку міста», ГО «ЦЕНТРУ ІНТЕГРАЦІЇ», РОО ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА» та ГУ Національної соціальної сервісної служби в Рівненській області.
 

Для отримання детальної інформації щодо проєкту просимо звертатися до комунікаційниць проєкту:

Величко Наталія, БО «Мережа 100% життя Рівне», natalivelichko93@gmail.com.

Власюк Вікторія, ГО«Агенція сталого розвитку міста», vv.viktoriia.vlasiuk@gmail.com

Фото від прес-служби Рівненської ОВА