Місто шумить інакше

Еко-культурний двіж разом у Рівному за фінансової підтримки Українського культурного фонду.
Рівне
Організатор
УКФ
₴ 853 380
01/11/2020 – 01/07/2021

ПРО ПРОЄКТ

Проєкт спрямований на поєднання екологічної та культурної складової в межах просвітницької кампанії щодо популяризації дбайливого ставлення до зелених насаджень серед жителів міста Рівне.

Проєкт відбувається за фінансової підтримки Українського культурного фонду, та реалізовується у місті Рівному командами ГО «Зелена Альтернатива» / ГІ «Сад історій в Рівному та ГО «Агенція сталого розвитку міста». Експертно допомагає команда Екологічного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді.



Проєкт спрямований на пoєднання екології та культури для популяризацiї дбайливого ставлення до  зелених насаджень серед жителiв мiста Рiвне, збереження вікових дерев, якісне міське озеленення та еко освіту молоді.

 

Що робимо:

1. Захист вікових дерев у Рівному та визнання їх ботанічними пам'ятками природи. 
Вже було проведено топографічну зйомку 93 вікових дерева, яким 100 і більше років, а командою Екологічного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді  — підготовлено аналітичні записки та описи до цих дерев. А ви знали? 
⭐️ Найвище дерево: 130-літній в'яз у Парку на Грабнику, висотою 30 метрів (тобто як 10-поверховий будинок ????) 
⭐️ Найтовстіший стовбур, а саме 4,83 метрів обхвату, має ясен на вулиці 24 Серпня, якому 250 років.
⭐️ Найстаріше дерево: дуб у парку Шевченка. Орієнтовно він почав зростати біля 1570 року, тобто зараз йому більше 400 років.

 Серед цікавих представників, що є рідкісними віковими деревами:
⭐️ Маслинка вузьколиста. Дерево яке часто росте на Півдні, а у нас на вулиці Видумка, 26.
⭐️ Робінія звичайна. Маємо три дерева на вул. Пушкіна, 40 та вул.Видумка, 26.
⭐️ Клен-явір на вул. Гур’єва, 8-11. 
⭐️ Дві модрини європейські у Парку на Грабнику.
⭐️ Всього лишилося три граби: на території Костелу та на вул.16 липня.

2. Популяризуємо вікові дерева та якісне міське озеленення

  • Створили туристичний міський маршрут протяжністю 6 км, який поєднує парк на Грабнику, через історичну частину міста, та парк ім.Т.Шевченка. До маршруту увійшли десять вікових дерев, віком від 110 до 400 років, та розкажуть історії про події, свідками яких були. На деревах буде розміщено інформаційні таблички, а маршрут двома мовами (Кюаркод на маршрут).
  • Створення відеоісторій про 10 вікових дерев спільно з місцевими художниками та ілюстраторами.
  • Для підвищення рівня екологічної свідомості та культури мешканців міста Рівне, разом з експертами публікується рубрика #руйнуємоміфи_анедерева, про те, яким має бути догляд за деревами, яка різниця між обрізкою та кронуванням тощо.
  • Написали дитячу книжку на екотематику "Місто шумить інакше", яка складається з циклу повчальних історій про життя міських дерев та вплив людини на них, про дружбу мешканців міста з природою, про світ біорізноманіття. Авторками тексту є Оля Корсюк та Інна Мулявка, ілюструвала малюнки до дитячої книжки 14-річна рівнянка  — Ксеня Кузьмінець. Тираж книги - 300 примірників. Електронна версія: https://bit.ly/3fI0IyX. Переглянути презентацію книжки та театралізоване читання її від команди проєкту Година В Метро: https://bit.ly/34f6Byb.
  • 22 травня 2021 року провели міський еко-пікнік «Дерево FEST» у парку на Грабнику з вуличним лекторієм, екологічними майстер-класами, музичною програмою та розвагами для дорослих та дітей. Об'єднали екологічні ініціативи міста. 
  • 12 червня 2021 року відкриття та театралізована екскурсія маршрутом віковими деревами Рівного.
  • 13 червня перформанс-виставка «Зелений острів серед бетону» на Театральній площі.

 



Чому ми стаємо на захист вікових дерев?

???? Вікові дерева — це дерева, які мають біологічну, культурну або естетичну цінність зважаючи на їх значний вік (від 100 років), а також розміри або стан. Всі вікові дерева являють величезний інтерес, адже кожне таке дерево є свідком минулого та реліктом. Кожне дерево має свою історію та відіграє важливу роль у структурі та історії міста.

???? У Рівному вікові дерева крайні роки досліджував Екологічний центр ПДМ та його вихованці. Завдяки волонтерській діяльності пані Варвара Рискова та Куроченко Ірина було віднайдено та замірено більше 70 дерев по місту Рівне. А ви знаєте, що ми маємо липи, в'язи, клени, ясени, дуби, вік яких 100, 200 і навіть 400 років?! ????

???? Вікові та меморіальні дерева в силу своїх історичних, біологічних, наукових, патріотичних, естетичних, символічних, духовних, внутрішніх цінностей мають бути захищені державою, відповідно до Закону України «Про природно-заповідний фонд України», і уважатися ботанічними пам'ятками природи. І саме це є однією з цілей нашого проекту Місто шумить інакше.

Ми запрошуємо тебе слідкувати за діяльністю Місто шумить інакше у соціальних мережах та поширювати те, що відгукується у душі.

logo
Публікації
logo