Мережевий хаб «Простір Підтримки та Ініціатив» на Харківщині, Чернігівщині та Сумщині

Створення міжрегіонального хабу підтримки жіночих ініціатив для допомоги незахищеним верствам населення у північно-східних областях України за підтримки UHF.
09/2023-09/2024
Харківщина, Чернігівщина, Сумщина
співорганізатор
Гуманітарного фонду для України / UHF

 

Громадська організація «Агенція сталого розвитку міста» спільно з партнерами ГО «Вінницька обласна правозахисна організація «Джерело надії» (м.Вінниця) та Благодійна організація «Благодійний фонд «Хай Тех» (м.Суми) об’єдналися, аби посилити допомогу постраждалому населенню на Харківщині, Сумщині та Чернігівщині.

Розпочинаємо масштабний соціально-гуманітарний проєкт «Створення міжрегіонального хабу підтримки жіночих ініціатив для допомоги незахищеним верствам населення у північно-східних областях України», за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України / UHF. 

Територія проєкту: громади на Харківщині, Сумщині та Чернігівщині.
Період реалізації проєкту: вересень 2023 - вересень 2024.
Допомога та підтримка спрямована на вразливі верстви населення: жінок та дітей, що проживають у цьому регіоні, осіб з інвалідністю та людей похилого віку, а також на волонтерські ініціативи, благодійні фонди та громадські організації, що працюють у гуманітарному напрямку.

Що планують зробити у межах проєкту?

Створити Мережевий хаб «Простір Підтримки та Ініціатив». У містах Первомайський (Харківська обл.), Шостка (Сумська обл.) та Прилуки (Чернігівська обл.) буде створено безпечний простір для вразливих груп населення. Ці хаби стануть центрами надання послуг та розвитку ініціатив у зазначених громадах, та багатоспектральної підтримки особам, які постраждали від війни. На території кожного з просторів планується облаштувати консультаційний простір для індивідуальної допомоги, коворкінг для заходів та місця для тих, хто працює віддалено, у співпраці з громадськими та благодійними організаціями надаватимуться юридична, психологічна, освітня підтримка, допомога з пошуком роботи чи відкриттям власної справи тощо.

✔  Посилити спроможність громадського сектору, що працюють у напрямку гуманітарної допомоги. Відбудеться посилена робота з громадськими організаціями, благодійними фондами, волонтерськими ініціативами та групами. Планується 50 навчальних тренінгів про проєктний менеджмент, гранти, партнерство у проєктах, робота у напрямку гендерно зумовленого насильства, сприяння самоорганізації населення, консультування щодо працевлаштування, соціального підприємництва тощо. Для представників організацій, які задіяні в реагуванні на гуманітарні виклики, працівників місць компактного проживання та соціальних працівників буде проведено ряд навчань для комплексного реагування на випадки гендерно зумовленого насильства та запобіганню сексуальній експлуатації та насильству в контексті гуманітарного виклику. Для 3 місцевих гуманітарних організацій буде надано суб-грантинг на втілення своїх проєктів. Проведення серії навчальних заходів, які нададуть можливість жінкам, які прагнуть змін, здобути нові навички, розвинути лідерські якості та створити позитивні зміни у своєму житті та громадах, в яких вони проживають.

Надати допомогу особам, що постраждали від війни. У межах проєкту буде зосереджено увагу на наданні психологічної допомоги для тих, хто пережив труднощі та потребує допомоги. Передбачається надання психологічної допомоги як індивідуально так і колективно, за потреби - сім'ям та родинам.

Забезпечення базових потреб - доступ до якісної води. Встановлення 10 сучасних очисних установок для води у громадах, які зазнали впливу бойових дій та конфлікту в Україні та забезпечити доступ до чистої та безпечної води для мешканців цих регіонів, особливо у лікарнях, місцях компактного проживання, школах тощо.
Запрошуємо всіх зацікавлених приєднатися до проєкту «Створення міжрегіонального хабу підтримки жіночих ініціатив для допомоги незахищеним верствам населення у північно-східних областях України», та разом працювати над покращенням життя громад у північно-східних областях України.

 Довідково:

Проєкт «Створення міжрегіонального хабу підтримки жіночих ініціатив для допомоги незахищеним верствам населення у північно-східних областях України» реалізує ГО «Вінницька обласна правозахисна організація «Джерело надії» у партнерстві з ГО «Агенція сталого розвитку міста» та БО  «Благодійний фонд «Хай Тех», за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України / UHF.

Даний проєкт можливий завдяки стратегічному партнерству ГО ВОПО «Джерело надії» (м.Вінниця), ГО «Агенція сталого розвитку міста» (м.Рівне), БО БФ «Хай Тех» (м.Суми) на національному рівні.

logo
Публікації
logo