Вулична Майстерня Міста Рівне

Проєкт «Вулична Майстерня Міста Рівне» активізував урбаністичні процеси у Рівному.
Рівне
Партнер
УКФ
01/05/2020 – 01/12/2020

Протягом травня - вересня 2020 року у Рівному за підтримки Українського культурного фонду, Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради спільно з партнерами ГО «Агенція сталого розвитку міста» та Майстерня архітектури та дизайну «MOST» реалізували урбаністичний проєкт «Вулична Майстерня Міста Рівне».


Що було зроблено у межах проєкту

1. Створено креативний хаб у парку Молоді (Лебединка) - новий публічний інклюзивний міський майданчик де облаштовано статичну сцену з освітленням, пандусом та місцями для сидіння 50 осіб, мощенням навколо тощо. Цей простір стане місцем для презентації та генерації нових ідей та проєктів, що сприятимуть і надалі розвитку міста Рівне, обговорення важливих питань містотворення, культурно-мистецького життя рівнян та для популяризації громадських ініціатив. 

2. Об’єднали тематичну спільноту та активізували питання урбаністики та архітектури у Рівному. Долучайтеся до спільноти https://www.facebook.com/rivnemaisternia.

3. Створили цикл відеолекцій про успішні кейси від урбаністів та архітекторів, на прикладі міст Київ, Львів, Хмельницький, Житомир, Івано-Франківськ та Тернопіль, для обміну досвідом, знаннями та натхненням. Розкрили разом зі спікерами теми:

#1. Водно-зелені коридори міста.

#2. Збереження культурної спадщини міста.

#3. Озеленення міста та стратегії міського планування просторів.

#4. Спільна пам'ять у міському просторі.

#5. CANactions School - освітня платформа у сфері архітектури та урбаністики.

#6. Про безбар'єрне середовище: як його створити не лише для людей з інвалідністю.

#7. Мобільність в містах. Міський транспорт.

Переглянути всі урбан-прогулянки можна за посиланням.

4. Провели «Urban Online Forum Rivne» та презентували актуальні міські просторові проєкти та важливі теми:

Блок: публічний простір

«Архітектурні конкурси в Рівному: сквер «На Волі» та меморіал Героям Небесної сотні та Воїнам АТО».

«Відновлення парку на Грабнику: що вже зроблено та що планується».

«Реконструкція промзони на заводі Рівень».

«Навіщо ТРЦ ЗЛАТА ПЛАЗА переробили площу навпроти торгового центру?».

«Створення парку історичної реконструкції Городище Оствиця».

Блок: міський дизайн

«Двір як важливий елемент житла та взаємодії мешканців».

«Правила розміщення вивісок у Рівному».

«Озеленення міських просторів та для комфорту мешканців».

Блок: освіта

«Рівне модерністичне: міжвоєнна архітектурна спадщина».

«Design KIDS: освітній проєкт для дітей на тему архітектури, дизайну, технологій, урбаністики».

Переглянути пряму трансляцію події можна за посиланням. Фотозвіт з події: https://bit.ly/349HcoZ

5. Досліджено історію та цікаві факти про архітектуру, міський дизайн та урбаністику міста Рівне, та візуалізовано у вуличну інтерактивну виставку «ПРО МІСТО», яка розміщена у парку Молоді на території хабу. Трьохсторонні металеві стовпи, які виставлені на різній відстані між собою, дають змогу більше взаємодіяти з експозицією. Розміщено 16 фактів та створено 32 кюаркоди що ведуть на сайт IZI.TRAVEL. Де до кожного блоку розміщено інформацію українською та англійською мовою: аудіогід, тект, фото, геолокація.

UA ➡https://bit.ly/3d2z6T7,

ENG ➡https://bit.ly/3jywNKd.


6. Провели дводенний урбаністичний воркшоп «Urban Workshop Rivne | Парк Лебединка - курс на модернізацію» учасниками якого, окрім архітекторів, урбаністів, дизайнерів, були громадські активісти, студенти, психологи, ландшафтники, менеджери культури та історики. Досліджено існуючий стан та напрацьовано нові ідеї трансформації парку. Як відбувався воркшоп можна переглянути тут:


7. Створена концепція парку Лебединка та викладена у вільний доступ для громадських обговорень: https://www.facebook.com/rivnemaisternia/photos/a.149684986799855/149685496799804/

Провели пряму трансляцію презентації нової концепції парку, обговорення та підсумків проєкту. https://www.facebook.com/rivnemaisternia/videos/773087503474474

Проєкт «Вулична Майстерня Міста Рівне» завдяки підтримці Українського культурного фонду, став і є унікальним магнітом та майданчиком реалізації творення нових трендів та сенсів у нашому місцевому урбаністичному просторі. Всі заходи спрямовані на популяризацію, вивчення, планування і творення міста Рівне спільно громадою та місцевою владою. Створення подібних хабів по місту та області стане корисними для міської комунікації та загального розуміння пріоритетних напрямів розвитку громади.

#майструймо_місто_разом