Стратегія розвитку культури Рівного. Написання.

Ця стратегія має бути дороговказом розвитку для спільноти культурних менеджерів та зацікавлених сторін, надавати спільний напрям руху для низових ініціатив та програмних напрямків діяльності органів місцевої влади. Стратегія виконує функцію меню ідей можливих проєктів та ініціатив для середовища культурних менеджерів Рівного.
01.12.2021 - 01.12.2022
Рівне
організатор
EU4Culture за фінансової підтримки Європейського Союзу
30 000 євро

 Впродовж восьми місяців спільнота стейкхолдерів культури Рівного разом з експертами PPV Knowledge Networks напрацьовувала спільний вектор розвитку сфери культури нашого міста на наступні 10 років. Все відбулося завдяки програмі #EU4Culture.
Ця стратегія має бути дороговказом розвитку для спільноти культурних менеджерів та зацікавлених сторін, надавати спільний напрям руху для низових ініціатив та програмних напрямків діяльності органів місцевої влади. Стратегія виконує функцію меню ідей можливих проєктів та ініціатив для середовища культурних менеджерів Рівного.

Презентація Стратегії PDF
Повний текст стратегії PDF
Переглянути відео презентації Стратегії: https://www.youtube.com/watch?v=YXTPydJ2CXM&t=151s

Вперше у Рівному розроблено секторальну стратегію міста у сфері культури. Рівне стало одним з трьох міст України, яке отримало таку можливість, завдяки грантовій програмі #ЕU4Culture за фінансової підтримки Європейського Союзу. 

 

Що ж вдалося зробити та куди рухаємося далі?

Насамперед, стратегія культури Рівного до 2030-х років полягає у визначенні візійних напрямків, стратегічних цілей та завдань, важливих проєктів та індикаторів досягнення, які сприятимуть забезпеченню оптимально сприятливих та ефективних умов для духовного, естетичного, соціального розвитку кожної людини зокрема й Рівненської громади в цілому.

 

Об’єднали культурне середовище

Впродовж восьми місяців спільнота стейкхолдерів культури Рівного, а це близько 70 локальних творців культури, долучилися до написання стратегії. Митці, освітяни, представники державних установ культури міста та області, громадських організацій, креативних індустрій та бізнесу, журналісти, що пишуть про культуру, молодіжні ініціативи - всі, хто свідомо підтримує культуру у Рівному приєдналися до спільного моделювання майбутнього. І однією з найбільших цінностей проєкту є люди, синергія всіх разом рухатися вперед та розвивати своє місто, спільнота культурних менеджерів, яка хоче взаємодіяти між собою та світом, шукати нові точки дотику та творити прекрасні культурно-мистецькі події. 

Досліджували те, що маємо
Разом з експертами з Агенції економічного розвитку «PPV Knowledge Networks» поглянули на те, яким є культурно-мистецьке середовище у Рівному, які ресурси маємо, які є точки болю. Експерти проаналізували поточний стан та місцеві політики, програми сфери культури Рівного, провели порівняльну діагностику та картографування культурних ресурсів Рівного, SWOT-аналіз сфери культури та креативних індустрій міста
Окрім цього, у межах проєкту організували поїздки стейкхолдерів до Івано-Франківська та Луцька, онлайн-зустріч з містом Люблін, - для обміну досвідом, побачити живі приклади міст, які змінює їх культурне середовище, та надихнутися самим.

 

Нові спільні вектори розвитку
Завдяки активній включеності стейкхолдерів Рівного та експертами Агенцією економічного розвитку «PPV Knowledge Networks» напрацювали спільні вектор розвитку сфери культури нашого міста на наступні 10 років. Рівне має власний ресурс, який нам вдалося підсвітити та побачити що з ним можна зробити надалі. Виокремили візійні та стратегічні напрями розвитку культури Рівного до 2030-років:
- Жива мультиетнічна спадщина Полісся та Волині.
- Проактивний культурний патріотизм серед мешканців.

- Цілодобові культурні гачки для рівнян та гостей міста.
- Тривимірне переосмислення існуючих локацій та створення Мультикультурного об’єднаного хабу (МОХ).
- Динамічна спроможність культурного середовища у Рівному.

За кожним з цих векторів стоять чіткі цілі, стратегічні завдання,  індикатори, можливі ініціативи та проєкти. 

Наступними кроками розробки стратегії культури для міста Рівного стануть створення робочих груп за напрямками та напрацювання ідей вже конкретних проєктів. Стратегія є дороговказом розвитку для спільноти культурних менеджерів та зацікавлених сторін, надає спільний напрям руху для низових ініціатив та програмних напрямків діяльності органів влади. Стратегія виконує функцію меню ідей можливих проєктів та ініціатив для середовища культурних менеджерів Рівного.

Culture must stay alive!
Війна внесла та буде вносити свої корективи. 

Частину коштів гранту передали як гуманітарну допомогу від #EU4Culture для Рівненського зоопарку, який створив новий відкритий максимально природний простір «Форт Єнотів» для тварин-переселенців, що тепер проживають у Рівному. 

Для реалізації Стратегії культури Рівного до 2030-х років в умовах війни, важливо підтримувати один одного, шукати нові сенси, короткострокове планування проєктів та гнучкість їх реалізації. Проте ми йдемо вперед, і тримаємо стрій на культурному фронті. Культура буде жити!

Створено за фінансової підтримки Європейського Союзу. За зміст несе відповідальність  лише управління культури та туризму ВК Рівненської міської ради та ГО "Агенція сталого розвитку міста", і він не відображає позиції Європейського Союзу.

Проєкт «Стратегія розвитку культури Рівного» відбувся за фінансової підтримки Європейського союзу в межах програми «EU4Culture», що реалізується Goethe-Institut, Czech Centers, Danish Cultural Institute та Institut Français en Géorgie».

#ПрямуємоРазом #MovingForwardTogether #майструймо_місто_разом