Для збереження та популяризації традиційної кулінарної спадщини, промоції міста Рівне, в рамках святкування Дня Європи в Україні, 15 травня 2021 року у Рівному відбудеться гастрономічний фестиваль автентичної кухні «МАЦИК», на якому будуть представлені страви Рівненщини та Любельщини (Польща). Подія відбудеться у межах міжнародного проєкту «Культурна спадщина кухні – просування кулінарних традицій через професіоналізацію гастрономічної пропозиції Любліна і Рівного», який здійснюється за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах програми транскордонної співпраці «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020».

Фестиваль автентичної кухні «МАЦИК» відбудеться у змішаному форматі: 

  • Офлайн. Подія відбудеться з 17:00 до 22:00 на Майдані «Бергшлос» за адресою м.Рівне, вул.Петра Могили, 14. Вхід вільний, проте організатори чітко дотримуватимуться карантинних вимог та регулюватимуть кількість відвідувачів. 

  • Онлайн. За прямою трансляцією можна спостерігати у Facebook  та YouTube, на сторінках ГО «Агенція сталого розвитку міста», партнерів та офіційній сторінці фестивалю «Кулінарна спадщина Рівненщини: МАЦИК» https://www.facebook.com/rivnematsyk

 Розпочнеться Фестиваль з українсько-польської міжнародної конференції «Гастроспадщина регіонів», де учасники запрезентують віднайдені автентичні страви та напої, їх рецепти, а також представлять Стратегію розвитку гастротуризму Рівненщини. Фестиваль відвідають офіційні делегації з регіонів України, Польщі, Чехії, керівництво Секретаріату Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна» в Україні, члени Представництва Європейського Союзу в Україні. 

Основна програма фестивалю розпочнеться о 17:00. Акцентом заходу стануть кулінарні майстер-класи, де наживо шеф-кухарі з Рівного та Любліна відтворять рецепти регіональних автентичних страв. Під час фестивалю постійно діятиме ярмарка-продаж крафтових виробів Рівненщини - мацика, сирів, риби, пивоваріння, варення, трав, а також фуд-корт з регіональними стравами та напоями. А для наймолодших цікаві дитячі майстер класи по кулінарії та сервіруванні.

Музично-розважальну програму фестивалю автентичної кухні «МАЦИК» представляють фольклорні гурти з Полісся, рівненський гурт «Горина», ведучий Micik Gonibez та драйвові гості з міста Львів – етно-рок колектив, ватага «Joryj Kłoc» (Йорий Клоц).

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ:

15:00 — 17:00 Міжнародна конференція «Гастроспадщина регіонів».

17:00 — 17:30 Офіційна частина відкриття фестивалю, представлення регіональних страв.

17:30 — 20:00 Кулінарні майстер-класи приготування страв Рівненщини та Любельщини, а також  виступи фольклорних колективів з Полісся та Рівного.

20:00 — 22:00 Культурно-розважальна програма: Micik Gonibez з програмою «УКРОТЕКА» та  етно-гурт ватага «Joryj Kłoc» (Львів).

 

Організатор фестивалю автентичної кухні «МАЦИК» ГО «Агенція сталого розвитку міста». Партнери: Рівненська міська рада, управління з питань стратегічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Рівненської міської ради, відділ міжнародних зв’язків виконавчого комітету Рівненської міської ради, Адміністрація міста Люблін, Рівненська ОДА, мережа готелів та ресторанів «Рейкарц», Рівненський пивзавод «Рівень» та пивна ресторація «КАНТ».  

 

Проєкт здійснюється за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах програми транскордонної співпраці «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020».

За зміст несе відповідальність лише ГО «Агенція сталого розвитку міста», і він не відображає позиції Європейського Союзу.